Mine sisu juurde
Menüü
Cik daudz olbaltumvielu Tev ir nepieciešams uzņemt pēc treniņa?

Kui palju valku vajate pärast treeningut?

Parim valguallikas pärast treeningut

Treeningujärgse valgupulbri valimisel tuleks eelistada vadakuvalgu pulbrit. Vadak on rikas leutsiinis, mis on üks hargnenud ahelaga aminohapetest, mis kiirendab valgusünteesi. Lisaks sellele on vadakuvalgud kiiresti seeditavad, nii et nende valkude aminohapped imenduvad kiiresti ja kergesti organismis ning neid kasutatakse lihaste tootmisprotsessides.

Ükskõik, kas soovite poksida nagu Rocky või joosta nii kiiresti kui Forest Gump, üks teie kõige tähtsamaid eesmärke on valmistada oma keha ette üha raskemateks ja raskemateks treeninguteks. Tegelikult te juba töötate selle eesmärgi nimel. Regulaarselt treenides stimuleerite oma lihaseid tootma rohkem valku, mida on vaja lihaste taastumiseks, taastumiseks ja mahukaks muutmiseks, samuti tugevdavate tulemuste saavutamiseks, mis on kasulikud tulevastes treeningutes. See protsess võimaldab teil luua soovitud keha reljeefi, suurendada jõudu ja vastupidavust oma treeningutes. Treeningujärgne valgu tarbimine on oluline, et kiirendada ja suurendada lihaste kasvu ja taastumist.

Optimaalne valkude tarbimine pärast treeningut

Valgu võtmine vahetult pärast treeningut suurendab lihasünteesi, suurendades aminohapete hulka plasmas. Saades rohkem "ehitusmaterjali" valgu tootmiseks, taastub teie keha kiiremini, lihasmass suureneb ja te reageerite järgnevates treeningutes paremini stiimulitele.

Rahvusvahelise Olümpiakomitee avaldatud juhendis märgivad autorid, et sporditegevusest saadava kasu maksimeerimiseks on vaja tarbida 20-25 g valku, mida on lihtne saada valgupulbritest. Nende sõnul põletatakse suuremad valgukogused lihtsalt kütusena. Gatorade'i sporditeaduse instituudi teadlased soovitavad samuti tarbida 20-25 g valku pärast treeningut, rõhutades, et see kogus on optimaalne 80-90 kg kaaluvatele sportlastele.

Seda järeldust toetavad Lindsay Macnaughton ja dr Oliver Witard oma töös, mis käsitleb soovitusi valkude tarbimiseks, et vältida lihaste hüpertroofiat.

Ja kui palju valku peavad raskemad sportlased tarbima?

Liiga palju valku toidus tavaliselt lihtsalt põletatakse kütusena või elimineeritakse organismist, kuna keha ei kasuta seda enam muudeks funktsioonideks. Kui aga sportlane kuulub raskemasse kaalukategooriasse, ei pruugi 20-25 g valku päevas olla piisav. Sportlased, kes kaaluvad üle 80 kg, peaksid pärast treeningut tarbima umbes 30-40 g valku, et optimeerida taastumist ja soodustada lihaskasvu. Igaühel meist on oma füsioloogilised omadused, seega on raske öelda, et on olemas universaalne annus, mis sobib kõigile. Gatorade'i sporditeaduste instituudi teadlaste sõnul tundub aga, et lävendiannus on umbes 40 g valku.

Olbaltumvielu batoniņi ar zemu cukura saturu: apskatīsim poliolus jeb cukurspirtus
Uzturs pirms treniņa: pamatprincipi

Sinu ostukorv

Liituge 35,000+ kliendiga Eestis, kes on Vitamins.ee abil oma füüsilist vormi muutnud.

Sinu ostukorv on hetkel tühi

Sulle võib meeldida...

Sinu soovinimekiri