Mine sisu juurde
Menüü
Kāds ir tavas sejas ādas stāvoklis? Lasi un noskaidro!

Milline on teie jume? Loe ja saa teada!

Kirjeldasin eespool nahatüüpe, kuid kas te teate oma naha seisundit ? Nagu ma juba mainisin, on nahatüüp, millega me sünnime, meie geenides ja jääb selliseks kogu meie elu jooksul.

  • Normaalne nahk on vee ja õli täiuslik tasakaal. See on särav, ilma igasuguste plekkide ja lööveteta, poorid on minimaalselt nähtavad ja nahatoon on ühtlane.
  • Rasune nahk on põhjustatud suurenenud rasunäärmete tootmisest, mis tähendab, et teie nahk toodab rohkem rasu kui tavaline nahk. Tulemuseks on läikiv ja rasvase tekstuuriga nahk. Selline nahk on sageli problemaatiline, kaldudes aknele. Sellel on laienenud poorid, eriti T-tsoonis.
  • Vastupidine rasvane nahk on kuiv nahkmis ei suuda toota piisavalt rasu, on õhuke, tuhm, krobelise tekstuuriga ja võib sageli esineda mitmesuguseid nahaprobleeme, nagu tundlikkus, punased põsed, mitmesugused dermatiidid ja ekseemid.
  • Kombineeritud nahk on eelmiste tüüpide kombinatsioon: kõige silmatorkavam näide on rasvane nahk näo keskosas (otsaesine, nina ja lõug), aga ka kuiv või normaalne nahk põskedel ja kaelal.

Sageli ajavad inimesed aga näonahatüübid ja -seisundid segamini. On 5 peamist näo seisundit, mis muutuvad sõltuvalt sisemistest ja välistest teguritest. Välised tegurid on need, millega me igapäevaselt kokku puutume: toitumine, nahahooldusrutiin, kliima, ravimid, füüsiline aktiivsus ja üldine elurütm. Sisemiste tegurite hulka kuuluvad meie keha hormoonid, stressitase ja loomulik vananemisprotsess.

Siin on 5 nahahaigust:

Vananev nahk: Kõik inimesed vananevad, mis tähendab, et aja jooksul muutub nahk õhemaks, see ei suuda enam vett säilitada ja ligi tõmmata ning tekivad kortsud ja jooned. Kuigi aega ja vananemisprotsessi on võimatu peatada, on võimalik seda aeglustada, vähendades kokkupuudet otsese päikesekiirgusega, kasutades kaitsevahendeid, mitte suitsetades, mitte tarbides alkoholi ja järgides tervislikke eluviise. Nahale võib kasu tuua ka kollageen, erinevad vitamiinid ja antioksüdandid, samuti näohooldus koos kosmeetikuga.

Dehüdreeritud nahk: See näeb tuhm ja hall välja, on väsinud, tundub krobeline, võib olla sügelev ja tundlik. Dehüdreeritud nahal ilmnevad väikesed epidermise kortsud, mis kahjustavad naha üldist välimust. Inimesed ajavad sageli segamini kuiva ja dehüdreeritud naha. Nagu ma juba mainisin, ei ole kuiva naha rasunäärmed piisavad, kuid dehüdreeritud nahk ei suuda vett ja niiskust nahas säilitada ja ladustada.

Tundlik nahk: See on mõnede geneetiliste tegurite, kuid rohkem erinevate väliste tegurite - päike, kliima, toitumine, vale ja liiga agressiivse kosmeetika kasutamine - tulemus. Nahk muutub kuivaks ja kihiliseks, võib sügeleda, olla punane. Sageli tekib inimestel rosacea, mida iseloomustab suurenenud kapillaaride arv näonaha pinnal, mille tulemuseks on punane, sageli punetav ja ebameeldiv nahk. See reageerib kiiresti erinevatele igapäevastele tegevustele, näiteks eriti lohisev tunne pärast näo pesemist või naha punetavaks muutumine pärast nahahooldusvahendi pealekandmist.

Pigmenteerunud nahk: Pigmentatsioon on keeruline nahaprobleem, mida ei saa kiiresti ega lihtsalt korrigeerida. Muide, see on kõige raskemini muudetav ja parandatav nahaseisund. Pigmentatsiooni võivad põhjustada geneetilised tegurid, ravimid, hormonaalsed tegurid ja seda võib süvendada liigne kokkupuude UV-kiirgusega, mille tagajärjel moodustub melaniin, molekul, mis vastutab meie naha värvuse eest. Pigmentatsioon tekib siis, kui nahk toodab liiga palju melaniini.

Probleemne nahk: Akne tekib siis, kui nahapoorid on ummistunud liigse rasu ja bakteritega, mille tulemuseks on komedoonid, akne ja mitmesugused lööbed. Peamised tegurid on hormonaalsed muutused, stress, toitumine ja muud keskkonnategurid.

Teades oma nahatüüpi ja -seisundit, on lihtsam selle eest hoolitseda ja leida selle jaoks sobivad nahahooldusvahendid. Kui naha seisund on süvenenud, soovitan teil pöörduda nahaarsti poole, et tuvastada probleemi täpne põhjus ja seda tõhusalt lahendada. Kuid ärge unustage, et meie igapäevane elustiil mängib samuti olulist rolli!

Tervislik ja tasakaalustatud toitumine, liikumine ja enda eest hoolitsemine panevad teid end hästi tundma nii seest kui ka väljast.

Autor: kosmeetik Kristiana Schnepste @kristiana.snepste

Vegāniskā siera kūka
Nogurums – tā iemesli un risinājumi

Sinu ostukorv

Liituge 35,000+ kliendiga Eestis, kes on Vitamins.ee abil oma füüsilist vormi muutnud.

Sinu ostukorv on hetkel tühi

Sulle võib meeldida...

Sinu soovinimekiri