Mine sisu juurde
Menüü
Kad lietot Leicīnu?

Millal võtta leutsiini?

Leutsiin on oluline aminohape, mis mängib võtmerolli lihaskasvus. Hargnenud ahelaga aminohappena on leutsiin oluline toidulisand, mida kulturistid kasutavad. Nagu teisedki hargnenud ahelaga aminohapped, töödeldakse leutsiin otse lihastes, mitte maksas, ja seetõttu on selle biosaadavus suurem. Leutsiini leidub väikestes kogustes kõigis valguallikates, kuid leutsiini võtmine üksi või osana BCAA-kompleksist annab kulturistidele lisakasu. Kui värskes toidus sisalduv leutsiin vabaneb mitme tunni jooksul, siis leutsiinipreparaadid toimivad ja imenduvad suhteliselt kiiresti.

Leutsiin enne treeningut

Lihaskasvu stimuleerimiseks võtke 2,5 grammi leutsiini umbes 30 minutit enne treeningut. Leutsiin toimib protsessi initsiaatorina, mis suunatakse otse lihaskoesse, aidates aktiveerida keha mTOR-tee, käivitades valgu sünteesi ja edendades nii lihaste taastamist kui ka uut lihaskasvu. 2,5 grammi leutsiini võib võtta ka enne ja/või kardiotreeningu ajal. Kardiotreening on kulturismi oluline osa, sest see aitab kiirendada keha rasva vähenemist ja saavutada tugevamat lihasreljeefi. Enamik sportlasi ei suuda ilma kardiotreeninguta säilitada kõhnat kehaehitust, samas kui liiga palju kardiotreeninguid võib aidata kaasa kõva treeninguga saadud lihaste lagunemisele. Leutsiin aitab tagada, et lihaskoe ei kasutata energiaallikana.

Leutsiin treeningu ajal

Lisage 5 grammi leutsiini joogile, mida joote treeningu ajal. Leutsiini saab kasutada lihasenergia allikana, kuid mis veelgi tähtsam, see vähendab valkude lagunemise kiirust skeletilihastes. Uuringud on samuti näidanud, et leutsiin vähendab lihasvalu pärast intensiivset treeningut.

Leutsiin pärast treeningut

Segage veel 5 grammi leutsiini oma treeningujärgsesse valgušokki. Süsivesikute, valkude ja leutsiini kombinatsiooni peetakse kõige tõhusamaks lahenduseks lihasvalkude sünteesi edendamiseks. Lihtsalt öeldes: leutsiini tarbimisega on võimalik saavutada suuremat lihasmassi kasvu.

Leutsiin enne magamaminekut

Võtke 5 grammi leutsiini enne magamaminekut. See aitab edendada lihaseid ülesehitavate hormoonide sünteesi ja kiirendab lihaste taastumist une ajal, kui keha taastab intensiivse jõutreeninguga kahjustatud lihaskoe.

Leutsiin söögikordade vahel

Leutsiini võib võtta ka söögikordade ajal või nende vahel, et soodustada kiiremat taastumist ja suurendada valgusünteesi. Kuid leutsiini lisamine vähese süsivesikute sisaldusega dieeti võib aidata vältida lihaste kadu ja säilitada vajalikku energiat. Selleks tarbige 1,2-2,5 grammi leutsiini.

L-glicīns: ieguvumi un riski
L-glicīns: ieguvumi un riski

Sinu ostukorv

Liituge 35,000+ kliendiga Eestis, kes on Vitamins.ee abil oma füüsilist vormi muutnud.

Sinu ostukorv on hetkel tühi

Sulle võib meeldida...

Sinu soovinimekiri