Mine sisu juurde
Menüü
Kā maltodekstrīns var palīdzēt palielināt muskuļu masu?

Kuidas saab maltodekstriin aidata suurendada lihasmassi?

Maltodekstriini saadakse maisist ja see on sisuliselt polüsahhariid ehk kompleksne süsivesik, mis koosneb nõrgalt seotud pikaahelalistest monosahhariididest.

Maltodekstriin on tavaline koostisosa paljudes valgurikastes ja spordijookides, sageli väidavad nende toodete tootjad, et need on "suhkruvabad", kuna maltodekstriini ei saa liigitada suhkruks.

Maltodekstriini kasutatakse paljudes toidulisandites "täiteainena", sest see on odav ja maitsetu ning ei ole toitumisalasel märgisel "suhkruna" märgitud.

Tänu erinevatele kultusdieetidele, nagu vähese süsivesikute sisaldusega ja ketogeenne toitumine, on süsivesikud viimasel ajal saanud üsna halva maine. Suur osa inimesi, kes teevad jõutreeningut, on varustatud suure hulga valkude ja asendamatute rasvhapetega, kuid süsivesikute tarbimine on sageli väga väike või lihtsalt tähelepanuta jäetud.

See on suur viga, sest õigesti tarbituna võivad süsivesikud soodustada lihaskasvu, vältida lihaste lagunemist ja isegi kiirendada ainevahetust. Selleks, et kasutada maltodekstriini eeliseid, peate kõigepealt mõistma, kuidas teie keha seda energia saamiseks kasutab.

Kui maltodekstriin satub organismi, laguneb see kiiresti glükoosiks; see põhjustab insuliinitaseme kiire tõusu veres.

Kuigi keha võib kasutada energia saamiseks ka rasvu ja valke, on glükoosi vaja selleks, et tagada optimaalne kehaline toimimine treeningu ajal.

Aktiivselt töötavate lihaste ja aju jaoks on glükoos parim energiaallikas ning liigne glükoos ladustatakse maksas ja lihastes, et seda saaks hiljem kasutada.

Kui aga lihaste ja maksa energiavarud on täis, muudetakse ülejäänud glükoos keha rasvaks. Seetõttu on õige kogus maltodekstriini/süsivesikute tarbimine oluline lihasmassi ehitamiseks, energia tagamiseks treeningu ajal ja optimaalse ainevahetuse säilitamiseks.

Liiga palju süsivesikuid on samuti probleemiks, sest see võib negatiivselt mõjutada keha rasvaprotsenti. Siiski on õige kogus süsivesikuid väga oluline, et saavutada oma treeningu eesmärke. Seega on küsimus: "Kuidas maltodekstriin suurendab lihasmassi?"

Insuliini roll

Nagu eespool mainitud, põhjustab maltodekstriin insuliinitaseme kiiret tõusu organismis. Tegelikult on maltodekstriin parim ja tõhusaim turul olev toidulisand kiire insuliini tõusu puhul.

Insuliin on peamine anaboolne hormoon, mis aitab kaasa lihasmassi suurenemisele, kuna see parandab aminohapete transporti skeletilihastesse.

Insuliin on valkude sünteesi väga oluline katalüsaator, kuna glükoos seondub lihasrakkudega ja käivitab mitmeid reaktsioone, mis soodustavad lihaskasvu.

Insuliin neutraliseerib ka kortisooli, toimides seega mehhanismina lihaskadu vastu, kuna kortisool on kataboolne hormoon, mis lagundab lihasvalke.

Sel põhjusel, kui insuliini tase on kõrgenenud, väheneb kortisooli tase ja lihasvalkude lagunemine peatub. Just see on insuliini peamine roll katabolismi vastu.

Raske treeningu ajal võib keha sattuda kataboolsesse seisundisse, mida tavaliselt iseloomustab kõrgenenud kortisooli kontsentratsioon.

Mõningat lihaskadu saab vältida, kui võtta maltodekstriini enne ja pärast treeningut.

Pärast treeningut on teie keha kataboolses seisundis ja on väga tundlik valkude ja süsivesikute tarbimise suhtes.

See on optimaalne aeg maltodekstriini võtmiseks, sest tal on väga kõrged glükeemilised omadused ja ta toimib organismile järgmiselt:

  • see soodustab valgusünteesi, toimides lihastes treeningujärgses seisundis;
  • taastab treeningu ajal kasutatud energiavarusid;
  • lühendab organismi taastumisaega tänu insuliini pakutavale ainete, näiteks glükoosi, aminohapete, mineraalide ja vitamiinide transpordile lihasrakkudesse;
  • valmistab teie keha korralikult ette järgmiseks treeninguks.

Lisahüved

Pärast rasket treeningut jõusaalis kiirustavad paljud inimesed tarbima valgušokki, et edendada lihaskasvu ja taastumist. Kuid selle asemel, et kasutada kogu söödud valku oma lihaste toitmiseks, muudab teie keha paratamatult osa sellest valgušokist energiaks.

Seda tuleks vältida, sest ebapiisav toitainete pakkumine võib tähendada väiksemat edu lihasmassi suurendamisel.

Maltodekstriini lisamine treeningujärgsesse shokki mitte ainult ei täida lihasrakke glükogeeniga - see aitab ka vältida selle valgu shoki muundamist energiaks.

See omakorda võimaldab organismil suurendada oma valkude tarbimist ja neid aminohappeid saab kasutada "ehitusplokkidena", mis vabanevad lihastesse suurenenud insuliinitaseme tõttu.

Maltodekstriini soovitatakse võtta treeningu ajal, mistõttu paljud professionaalsed kulturistid võtavad seda kuni kaks nädalat enne eelseisvat võistlust.

Selleks, et saavutada saledat ja vormis keha, on oluline säilitada võimalikult palju lihasmassi - eriti treeningprogrammi keharasva vähendamise või "kuivatamise" faasis.

Kuna maltodekstriini töödeldakse kiiresti, on ebatõenäoline, et see koguneb kehas rasvana - see kasutatakse ära kohe pärast treeningut, aidates vähendada keharasva ja selle tulemusena suurendada lihasmassi.

Selleks, et keha saaks energiat juurde, võib "toitmata" lihaseid pärast treeningut lagundada. Lisades maltodekstriini valgušokteilile või ostes valmistoote, mis sisaldab nii valku kui ka maltodekstriini, saab seda kahjulikku protsessi vältida.

Kui lihaseid varustatakse õigete toitainetega, suureneb rasvapõletusprotsessi tõhusus; samuti suureneb ainevahetuse kiirus ja lihasmass kasvab paratamatult.

Nii et kui teete järgmine kord pärast treeningut valgušokteili, ärge unustage lisada maltodekstriini!

Ieguvumi no E vitamīna lietošanas vīriešiem
Vai glikozamīns palīdz mazināt muskuļu un locītavu sāpes?

Sinu ostukorv

Liituge 35,000+ kliendiga Eestis, kes on Vitamins.ee abil oma füüsilist vormi muutnud.

Sinu ostukorv on hetkel tühi

Sulle võib meeldida...

Sinu soovinimekiri