Mine sisu juurde
Menüü
Iepazīstieties: uzlecošā kulinārijas zvaigzne Anna Dimpere

Tutvuge: tõusev kulinaarne täht Anna Dimpere

Kui külastate raamatupoodi viie aasta pärast, leiate Anna Dimperi "Tervislike retseptide kokaraamat" kindlasti kokaraamatute sektsioonist - me oleme selles täiesti kindlad. Juba praegu rõõmustab noor naine oma retseptidega mitu tuhat jälgijat oma Instagrami kontol @ediens_un_vel ja Vitamins.lv blogis ning nende arv kasvab kiiresti. Kutsusime Anna ühe tassi vestlusele, et õppida seda aktiivset tüdrukut tundma ka väljaspool tema maitsvaid retsepte.

Nähes retsepte oma Instagram konto, tundub, et sa oled 15-aastase kogemusega kokk ja kondiiter, aga sa oled alles 15-aastane. Kui vana sa olid ja kuidas algas sinu kirg toiduvalmistamise vastu?

Mulle meeldib köögis eksperimenteerida: sellest ajast peale, kui ma mäletan, on mulle alati meeldinud süüa teha, kuid tavaliselt midagi väga lihtsat ja kiiret. Alustasin toiduvalmistamist 14-aastaselt ja olen selle vastu ikka veel kirglik.

Kas on mõni peakokk ja kondiiter, kes on teie autoriteedid ja inspiratsiooniallikad?

Olen tegelenud tervisliku toitumisega veidi üle aasta. Algusaegadel inspireerisid mind väga Paula Freiman ja paljud teised fitnessistaarid, aga kui me räägime nüüd, siis ei - mul ei ole tegelikult ühtegi kokka, kellelt ma inspiratsiooni võtaksin. Ma võtan inspiratsiooni iseendast ja oma saavutustest.

Kas te plaanite ka tööalaselt oma tulevikku siduda toiduvalmistamise ja aktiivse eluviisiga?

Praegu olen ma väga huvitatud ja kirglik nende teemade vastu, nii et ma mõtlen oma tulevikule selles valdkonnas.

Äkki plaanite tulevikus kirjutada oma kokaraamatut? Sest me arvame, et peaksime!

Aitäh! Kui aus olla, siis ma olen mõelnud kokaraamatu peale. Arvan, et tulevikus saab see idee teoks.

Siis te teate, et me oleme esimesed, kes selle eest seisavad. Rääkides toidust, mis on kõige ebatavalisem asi, mida olete söönud? Ja äkki on midagi ebatavalist, mida tahaksite tõesti ise valmistada?

Ilmselt kõige ebatavalisem roog, mida ma olen söönud, on austrid. Mulle ei meeldi need värskelt, kuid praetud kujul on need üsna maitsvad ja nauditavad. Hetkel püüan saada makaronid täiuslikuks - see on pikk protsess, mis vajab tähelepanu, aga ma töötan selle kallal.

Teie pere ja sõbrad peavad olema teie hobist vaimustuses. See ei ole nii, et sa saad regulaarselt sõnumeid, kui on tulemas pühad: "Anna, kas sa küpsetaksid midagi maitsvat?"

Jah, kindlasti on! Ma isegi ei pea ütlema - kui ma pean külla minema, teen alati midagi maitsvat.

Kuni viimase ajani ei olnud meil riikliku hädaolukorra tõttu lubatud seda külastada. Milline oli teie jaoks see koduigatsuse aeg - kas tundsite end motiveeritumana või vastupidi, kas teil oli raskem pühenduda aktiivsele eluviisile ja anduda sagedamini laiskusele?

Minu aeg COVID19-l on mind mõjutanud ainult paremuse poole. Olen keskendunud palju rohkem endale ja oma huvidele.

Kas sul on õnnestunud oma koolikaaslastest puudust tunda?

Kui aus olla, siis ma ei taha tegelikult kooli minna, ma tahan lihtsalt sõpradega kohtuda. Ma eelistan palju kodus õppimist, sest ma olen sellega harjunud.

Pole probleeme enesedistsipliiniga? Kas te oskate anda nõu neile, kellel on raske kodus õppida?

Ma ei ütleks, et mul oli väga lihtne end distsiplineerida ja sundida end õppima, aga ma püüdsin seda teha. Pea meeles, et keegi teine ei tee sinu eest eksameid ja lõpeta kooli!

Sa oled põlvkonnast, kes kasvas üles sotsiaalmeediaga, nii et ma küsin sinult, kas sinu arvates on tüdrukute jaoks lihtne tunda ennast piisavalt hästi ja piisavalt hästi praegusel sotsiaalmeedia ajastul?

Ma arvan, et see on küsimus, mis on paljudel tüdrukutel. Ma olin üks neist tüdrukutest, kes vaatas ja kuulas kogu seda jama. Te peate mõistma, et kõik, mis internetis leidub, ei ole tõsi ja kõike ei saa uskuda.

Norras on olemas seadus, mis nõuab, et mõjutajad peavad teavitama oma järgijaid pilditöötlustarkvara kasutamisest. Sisu loojana, kes ei töötle oma pilte koos Photoshopkas te toetaksite sellise seaduse kehtestamist Lätis?

Hmm, huvitav küsimus. Ma arvan, et ma ei toetaks sellist seadust, sest, noh, las internet jääb oma väikeseks "kunstlikuks" reaalsuseks.

Kas on mingeid Instagram kontod, mida tasub teie arvates jälgida?

Mulle meeldivad väga @healthylivinglv, @edamskaisti, @ms.svece, @uzlabo - ma arvan, et need on profiilid, mida tasub jälgida.

Ja millised inimesed inspireerivad teid väljaspool internetti?

Mind inspireerivad muidugi minu pere ja mina ise.

Mida olete oma vanematelt õppinud, mida tahaksite kaasa võtta oma täiskasvanueas?

Kindlasti sõltumatus. Mulle õpetati juba noorelt, et teised ei tee sinu eest midagi ja et sa pead ise vastutama oma tegude ja sõnade eest.

Ja lõpetuseks veidi kergekaaluline küsimus. Kujutage ette, et saaksite elada vaid 5 toiduainega kuu aega - millised oleksid need?

Hmmm, kindlasti munad, kana, kurk, juust ja šokolaad.

Teie soov noortele uuel kooliaastal?

Soovin kõigile, et nad jääksid tugevaks ja motiveeritud õppima! Soovin sama ka endale.


Täname Annat väga, et ta meiega rääkis, soovime talle edukat uut kooliaastat ja ootame päeva, mil tema kokaraamat jõuab raamatupoodide riiulitele.

Viltotais Napoleons ar banāniem un riekstu sviestu
Kādas sulas lietot, lai vairotu savas ādas skaistumu?

Sinu ostukorv

Liituge 35,000+ kliendiga Eestis, kes on Vitamins.ee abil oma füüsilist vormi muutnud.

Sinu ostukorv on hetkel tühi

Sulle võib meeldida...

Sinu soovinimekiri