Mine sisu juurde
Menüü
Atpakaļ uz sporta zāli! 5 padomi, kā atsākt sportot pēc pandēmijas

Tagasi jõusaali! 5 nõuannet spordi jätkamiseks pärast pandeemiat

Varsti saavad spordisaalid ja klubid taas avada vastavalt riiklikele ohutusnõuetele ning ei ole liialdus öelda, et ootame seda päeva rohkem kui jõule. Kuid on mõned asjad, mida peate teadma, enne kui visate end täie jõuga aktiivsesse treenimisse, nagu ei oleks COVID-19 pandeemia põhjustatud pausi. Bodylabi treener Morten NP on koostanud viis nõuannet just teile, et teie naasmine jõusaali oleks meeldiv kogemus.

  1. Pöörake tähelepanu oma toitumisele

Esiteks on oluline, et sööte tervislikult ja mitmekesiselt - või vähemalt tervislikumalt kui pandeemia ajal, mil paljud meist lõdvendasid oma vööd nii sõna otseses kui ka ülekantud tähenduses. Ja ärge olge enda suhtes liiga karmid, sest see on olnud meie kõigi jaoks emotsionaalselt, rahaliselt või füüsiliselt raske aeg. (Kui aga on juhtunud vastupidi ja olete treeningu puudumise tõttu kaotanud lihasmassi, siis aitab jõutreeningute kombineerimine kreatiini ja kvaliteetse valgupulbriga teid tagasi vormi saada.

  1. Ärge seadke oma treeninguid üles ebaõnnestumiseks

Esimesel treeningul on ahvatlev anda endast kõik, kuid tasub meeles pidada, et teie füüsiline vorm ja treeningtehnika ei ole tõenäoliselt nii hea kui enne jõusaali sulgemist. Et vältida oma esimese treeningu ebaõnnestumist enne selle toimumist, ärge liialdage liiga suurte raskuste ja agressiivse treeninguga - teie keha ei pruugi selleks valmis olla.

  1. Seadke realistlikud eesmärgid

Meile meeldib optimism ja ambitsioonikus, kuid kui te tahate minna tagasi sama koolitusprogrammi juurde, mida te tegite hästi enne pandeemia algust, siis pidage meeles, et ravimid on juba ammu kinni pandud. Tõenäoliselt on isegi suurim lihasmägi sinu jõusaalis pandeemia tõttu oma tavapärase treeningprogrammi latti alandanud, seega ära püüa esimesel korral oma parimat taset saavutada ja sea oma esimestele treeningutele realistlikud eesmärgid, mis on kooskõlas sinu füüsilise vormi tasemega. Aja jooksul ei korda te mitte ainult oma vanu rekordeid, vaid isegi ületate neid.

  1. Hoidke ennast ja teisi turvaliselt

"Pese oma käed ja hoia distantsi!" on fraas, mida me oleme kuulnud peaaegu iga päev alates pandeemia algusest, kuhu iganes me ka ei läheks. Kuigi riiklik hädaolukord on juba mõnda aega möödas, tuleks siiski iga päev rakendada ohutusabinõusid, sest distantsi hoidmine ja hügieeninõuete järgimine aitab spordisaalidel ja klubidel taastada oma tegevuse nagu enne pandeemiat. (Alates 15. juunist võivad Läti spordisaale ja klubisid külastada ainult COVID-19 vastu vaktsineeritud või haiguse saanud isikud.) Pidage meeles, et kui olete seadme kasutamise lõpetanud, puhastage see alati - see ei ole mitte ainult ohutum, vaid ka järgmine inimene pärast teid saab seda rohkem kasutada.

  1. Ärge unustage, et teil oleks hea meel ja lõbus!

Jõusaalide taasavamine on pidu mitte ainult omanikele ja treeneritele, vaid ka meile, nii et suhtugem sellisena - kui pidu, et nautida taaskohtumist ja tagasipöördumist aktiivse eluviisi juurde.

Isegi kui esimesel treeningul ei lähe kõik päris nii, nagu plaanitud, ärge olge enda suhtes karmid, sest kõige tähtsam on, et olete tagasi füüsiliselt aktiivse eluviisi teel, et hoolitseda oma keha ja vaimse heaolu eest. Julgustage ennast vana tõega, et ebaõnnestunud treening on lihtsalt treening, mis ei toimunud, nii et laadige oma spordikott ja suunduge uute väljakutsete poole!

LOHILO olbaltumvielu saldējumi – sensācija veselīga uztura pasaulē!
Veselīgais rabarberu-biezpiena sacepums

Sinu ostukorv

Liituge 35,000+ kliendiga Eestis, kes on Vitamins.ee abil oma füüsilist vormi muutnud.

Sinu ostukorv on hetkel tühi

Sulle võib meeldida...

Sinu soovinimekiri