Mine sisu juurde
Menüü
Kāpēc kardio treniņiem ir liela nozīme cilvēka veselībai?

Miks on kardiotreening inimese tervisele oluline?

Jõutreening jõusaalis muutub tänapäeval üha populaarsemaks, sest see treenib keha skeletilihaseid tugevamaks ja vastupidavamaks. Nende jõuharjutuste kõrval ei tohiks me unustada inimese keha suurima ja kõige olulisema lihase - südame - treenimist. Hea südame-veresoonkonna tervise tagamiseks tuleks teha aeroobset (südame-) treeningut koos igapäevase jõu- ja jõutreeninguga. Selles artiklis vaatleme peamisi eeliseid ja vastame küsimusele, miks on kardiotreeningul oluline roll inimese tervise parandamisel ja säilitamisel.

Süda on lihas, mis saab treeningust kasu, nagu ka teised kehalihased. Aeroobne treening, mis hõlmab selliseid tegevusi nagu reipas kõndimine, jooksmine, ujumine ja jalgrattasõit, võimaldab südamel tõhusamalt verd kogu kehasse pumbata.

Parandab südame-veresoonkonna tervist: Ameerika Südameassotsiatsiooni andmetel on aeroobne ja kardiotreening soovitatav inimestele, kellel on südamehaigus või kellel on südamehaiguste risk. See on tingitud sellest, et südame- ja aeroobne treening aitab tugevdada südamelihast ja aitab tal veri kehas tõhusamalt ringelda. Kardiovaskulaarne treening aitab alandada vererõhku ja hoida vere kolesteroolitaset normaalsel tasemel ning vähendab ka 2. tüüpi diabeedi riski.

Parandab une ja tugevdab immuunsüsteemi: Pennsylvania osariigi ülikooli teadlased viisid läbi uuringu, milles uurisid aktiivseid ja istuvaid naisi ning treeningu mõju nende immuunsüsteemile. Üks rühm treenis 30 minutit jooksulintil, teine rühm tegi 30 sekundit jõulist treeningut ja viimane rühm ei teinud üldse mingit treeningut. Kõikidelt naistelt võeti verd enne, pärast ja eri ajavahemike järel päevade ja nädalate jooksul pärast treeningut.

Tulemused näitasid, et regulaarne ja mõõdukas aeroobne treening suurendab teatud antikehade, nn immunoglobuliinide hulka veres. Need antikehad tugevdavad immuunsüsteemi. Istuvas rühmas ei paranenud naiste immuunsüsteemi funktsioon ja nende kortisoolitase oli palju kõrgem kui aktiivses rühmas.

Rohkem energiat: Enamik inimesi, kes alustavad treeningu või füüsilise koormuse lisamist oma igapäevarutiini, märkavad kohe, et nad tunnevad end pärast treeningut väga hästi. Liikumine aitab parandada energiavarusid, vabastades endorfiine ja andes püsivat energiat kogu päeva jooksul. Seega planeerige oma igapäevane liikumine või õhtune jooksmine värskes õhus hiljemalt 2 tundi enne magamaminekut, sest muidu olete liiga energiline ja õigel ajal magama minek on probleemiks.

Laialdaselt kättesaadav ja tasuta: Sa ei vaja oma südame-veresoonkonna treenimiseks varustatud jõusaali. Saate iga päev õues käia ja sellest on kasu nii teie füüsilisele kui ka vaimsele tervisele. Koera jalutama, jooksma või jalgrattaga sõitma viimine ei maksa teie rahakotile, kuid selle kasu tervisele ja heaolule on mõõtmatu.

Leia oma treeningriided, pane spordijalatsid jalga ja liigu õues! See mitte ainult ei paranda teie immuunsüsteemi, aidates teil vältida külmetushaigusi või grippi, vaid parandab ka teie südame- ja hingamisaparaadi vormi, suurendades teie võimalusi elada kauem.

Allikad: everydayhealth.com; Healthline; health.clevelandclinic.org

Kā uzturs ietekmē Tavu ādu?
Liesie virtuļi ar dzērvenēm

Sinu ostukorv

Liituge 35,000+ kliendiga Eestis, kes on Vitamins.ee abil oma füüsilist vormi muutnud.

Sinu ostukorv on hetkel tühi

Sulle võib meeldida...

Sinu soovinimekiri