Mine sisu juurde
Menüü
Vai glikozamīns palīdz mazināt muskuļu un locītavu sāpes?

Kas glükosamiin aitab leevendada lihas- ja liigesevalu?

Glükoosamiinipreparaadid on viimasel ajal kogunud populaarsust kui ohutu alternatiiv mittesteroidsetele põletikuvastastele ravimitele (NSAIDS - nagu aspiriin ja ibuprofeen) valu ja põletiku leevendamiseks ning liigeste tervise säilitamiseks, andes liigestele tugevust ja paindlikkust. 2006. aasta uuringus 79% meestest, kes võtsid 1 500 milligrammi glükoosamiini ja 1 200 mg kondroitiini päevas, täheldasid kroonilise põlveliigese valu märkimisväärset vähenemist. Uuringud näitavad, et glükoosamiin-kondroitiinipreparaatide mõju avaldub kauem kui mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite puhul, kuid neil on vähem kõrvaltoimeid ja pikem toimeaeg.

Varasemad teaduslikud tõendid näitavad, et glükoosamiin võib vähendada osteoartriidi sümptomeid, kuid eriti kombinatsioonis kondroitiiniga.

Soovitatav annustamine: Glükosamiin on saadaval tablettide, kapslite ja pulbrina. Tootjad soovitavad võtta 1 500 mg päevas kolmes eraldi annuses.

Sellega seotud riskid/kriitika: glükoosamiinipreparaadid on saadud koorikloomadest ja seetõttu ei soovitata neid inimestele, kes on nende mereorganismide tarbimise suhtes allergilised. On ka mõningaid probleeme seoses glükoosamiini ja veresuhkru reguleerimisega. Kindluse mõttes tuleks diabeetikutele soovitada jälgida oma veresuhkru taset.

Kā maltodekstrīns var palīdzēt palielināt muskuļu masu?
Kas ir sazaroto ķēžu aminoskābes (BCAA)?

Sinu ostukorv

Liituge 35,000+ kliendiga Eestis, kes on Vitamins.ee abil oma füüsilist vormi muutnud.

Sinu ostukorv on hetkel tühi

Sulle võib meeldida...

Sinu soovinimekiri