Mine sisu juurde
Menüü
Intervija ar kalistēnikas entuziastu un lecamauklu pavēlnieku Matīsu Krūmiņu

Intervjuu calisthenics'i harrastaja ja hüppemeistri Matiss Kruminsiga

Kutsusime külla Matiss Krumini, 21-aastase calisthenics'i entusiasti ja tulevase tervisespordi spetsialisti, kes on tegelenud poksi, karate ja sõudmisega, kuid kes inspireerib iga päev tuhandeid inimesi aktiivset ja tervislikku elu elama, isegi kui neil ei ole kodus ligipääsu spordivahenditele.

Inimeste jaoks, kes teid ei tunne, kes on Matīss Krūmiņš?

Olen noormees, kes on pühendanud kogu oma elu spordile, praegu õpin RSU-s tervisespordi spetsialisti programmis ja loodan igapäevaselt sotsiaalmeedia sisu. Minu eluülesanne on inspireerida ja aidata tuhandeid inimesi oma elu paremaks muuta, et nad mõistaksid tervise tähtsust meie elus ja seda, et me loome oma reaalsuse ise ja keegi teine ei ole selle eest vastutav.

Te teete kalisteenikat, mis on harjutusvorm, mille peamine "spordivahend" on teie enda keharaskus. Kuidas te selleni jõudsite?

Ma tegelesin sõudmise, karate ja poksiga, need olid minu elus 3 peamist spordiala, mis aitasid mul saada selliseks inimeseks, nagu ma täna olen.

Just karates ja poksis pidin ma sageli tegema keharaskusharjutusi, mistõttu mulle meeldib see kindlasti rohkem kui raskuste tõstmine, ja ka isiklikult tunduvad mulle keharaskusharjutused loomulikumad. Kalisteenika abil saavad inimesed ehitada lihasmassi, kaotada ülekaalu, õppida palju erinevaid harjutusi, mis näevad muljetavaldavad välja. Saate treenida kõikjal ilma seadmeteta, harjutuste mitmekesisus on suur, liigeste koormus on väiksem, paindlikkus ja sportlikkus on suurem ning vaimne tervis on väga kasulik.

Kas sellepärast oli jõusaalide sulgemine pandeemia ajal vähem valus? Sest sa ei vaja ruumi, lisaraskusi ja -masinaid, et saada täielikku treeningut. Või äkki on olnud aegu, mil te võitlesite motivatsioonipuudusega?

Tegelikult, kui jõusaalid suleti, tundsin end veelgi motiveeritumana treenida. Varem käisin jõusaalis, kuid pidin end igal hommikul väga kõvasti pingutama ja jätsin sageli trenni vahele, ma ei tundnud tegelikult soovi jõusaalis käia, kuid tegin seda ikkagi, sest tean, kui oluline on sport nii füüsilise kui ka vaimse tervise jaoks.

Ma arvan, et inimesed vajavad distsipliini, sest see on edu võti, kuid motivatsioon on midagi, mis tuleb ja läheb, seda ei saa tegelikult kontrollida. Meil kõigil on sageli see innukus teha oma elus suuri muutusi, kuid muutusi on raske ellu viia.

See innukus ja motivatsioon tuleb, kuid sama kiiresti kaob see ära ja siis leiame end tegemas kõiki vanu harjumusi ning me ei tea enam, mida teha. Siis tuleb appi distsipliin, sest see võimaldab meil jätkata, kui me arvame, et meil on pulber otsas. Kujundage nii palju häid harjumusi kui võimalik ja siis ehitavad need teid ja teie reaalsust!

Paljud inimesed, kes ei kujuta oma treeninguid ette ilma jõusaali, treeneri ja seadmeteta, naasevad nüüd pärast mitme kuu pikkust pausi jõusaali. Kas teie arvates on olemas retsept, kuidas pärast nii pikka pausi edukalt aktiivse eluviisi juurde naasta?

Kui teil on olnud pikk paus, peate mõistma, et te ei saa kohe samamoodi treenima hakata. Kindlasti on oluline olla realistlik, minna treeningule eesmärgiga ja tuletada endale kogu aeg meelde oma "miks?". Sa pead suurendama oma treeningkoormust järk-järgult, sa pead soojendama ja taastuma ning on väga kasulik kirjutada üles, kui palju ja milliseid harjutusi sa treeningu ajal teed, et saaksid jälgida oma edusamme.

Selleks, et treenida regulaarselt, on oluline leida ja teha seda, mis pakub sulle kõige rohkem rõõmu. Kui treeningust saab harjumus ja osa teie elust, muutub see palju lihtsamaks.

Kust soovitaksite alustada kellelgi, kes on just otsustanud alustada kalistreenikaga?

Jälgige kindlasti harjutuste vormi, sest kvaliteet on tähtsam kui kvantiteet. Alguses jääge põhiharjutuste juurde, nagu tõmbed, tõuked, punnid, kükid jne. Töötage nende harjutustega ja seejärel liikuge edasi raskemate versioonide juurde - näiteid leiate YouTube'ist või minu Instagrami kontolt . Ärge muretsege, kui te ei oska veel põhitõdesid teha, sest on palju edasijõudnuid harjutusi, mis aitavad teil nende tegemiseks vajalikku jõudu arendada.

Oluline on seada endale eesmärk, mille poole püüelda, ja ma soovitan tungivalt tugevdada oma randmeid!

"Ilma spordita ma..."

... ei oleks kindlasti see inimene, kes ma täna olen. Sport hoiab inimesi õigel teel, sport loob uusi sõprussuhteid, õpetab distsipliini ja austust teiste inimeste vastu. Ma olen oma elus jõudnud punkti, kus ma tunnen, et iga võistlus, iga saavutus, iga tõsine vigastus, kogemus, higi, pisarad ja veri olid seda väärt, see on etapp, kus ma viin oma elu järgmisele tasemele ja ma olen selleks valmis. Sport on osa õnnelikust ja tervislikust elust.

Paljud inimesed, kes praegu aktiivselt sporti teevad, ei suutnud oma algkooliajal sporditunde võtta. Kas teie arvates on haridussüsteemi lähenemine sporditundidele natuke vale, kui lapsed ei armasta sporti, vaid hakkavad seda mitte armastama?

Ma arvan, et siin on palju tegureid. Lapsele ei ole lihtne õpetada spordi tähtsust tema tervisele ja elule üldiselt. Samuti on arusaadav, et kui paned 30 erinevat last ühte spordiklassi ja annad neile kõigile sama spordiala, siis kellelegi see ei meeldi.

Seepärast peaks lastel olema lubatud proovida palju erinevaid spordialasid ja tõenäoliselt jäävad nad ühe spordiala juurde ja jäävad selle juurde.

Kujutage ette olukorda, kus te saate paar miljonit eurot ja võite julgelt unustada palgatöö ülejäänud eluks! Mida te teeksite?

Ma tagaksin, et ka minu pere saaks kogu ülejäänud eluks tasustatud töö unustada. Ma investeeriksin targalt, ostaksin ainult kvaliteetset mahetoitu ja püüaksin oma elustiili optimeerida nii palju kui võimalik. Ma uuriksin maailma ja kohtuksin uute inimestega, alustaksin kindlasti oma äri ja ostaksin oma unistuste auto.

Kas on keegi spordimaailmas, kes sind inspireerib?

Neid on palju, kuid esimesena tulevad meelde Daniel Lazan, Conor McGregor, Chris Heria ja David Goggins . Mul on ka väga head sõbrad, kes inspireerivad mind, toetavad mind ja hoiavad mind kõrgel tasemel.

Ma tahan, et rohkem inimesi mõistaks, kui olulised on inimesed, kellega sa oma igapäevaelus koos oled: näita mulle oma sõpru ja ma näitan sulle oma tulevikku!


Täname Matthijsi väga, et ta võttis aega selle intervjuu tegemiseks, ja julgustame teid, kes te seda loete, jälgima Matthijsi Instagrami kontot, et saada inspiratsiooni iga päev füüsiliselt aktiivseks olemiseks! Otsi @mathiasthetics

Veselīgais rabarberu-biezpiena sacepums
Astoņi kosmetoloģes padomi par ādas kopšanu vasarā

Sinu ostukorv

Liituge 35,000+ kliendiga Eestis, kes on Vitamins.ee abil oma füüsilist vormi muutnud.

Sinu ostukorv on hetkel tühi

Sulle võib meeldida...

Sinu soovinimekiri