Eiti į turinį
Meniu
Olbaltumvielu pulveru veidi

Valgupulbrite liigid

Paljud inimesed ei pruugi olla teadlikud, et valgupulbreid on palju erinevaid vorme, mis erinevad koostise, imendumise kiiruse ja muude oluliste omaduste poolest. Millised on siis kõige levinumad valgupulbrid?

Vadakuvalgupulber: See on kõige populaarsem valgupulber, mis on saadud piima vadakust. Seda kasutavad nii algajad kui ka professionaalid, kuna seda saab kasutada nii enne kui ka pärast treeningut ja see on väga taskukohane. Eksperdid ei soovita seda tüüpi valgupulbrit enne magamaminekut kasutada.

Kaseiiniproteiinipulber: Tänu oma aeglasele imendumisele sobib see valgupulber ideaalselt kasutamiseks enne magamaminekut. See koosneb 80% motsellulaarsest kaseiinist ja 20% vadakuvalgust. Kaseiini imendumise aeg on 5-7 tundi, nii et see aitab teie lihastel kasvada ja taastuda, kui te magate.

Vadakuvalgu isolaat: See valgupulber on valmistatud kõrgeima kvaliteediga vadakuvalgu isolaadist, mis sisaldab vähe laktoosi, rasva ja suhkrut (isolaadis on ainult looduslik piimasuhkur). Tänu isolaadi kiirele imendumisele sobib see ideaalselt kasutamiseks vahetult enne ja vahetult pärast treeningut. Bioloogilise väärtuse poolest on see üks kvaliteetsemaid valgupulbreid.

Munavalgupulber: Munavalgud ehk albumiin on üks vanimaid teadaolevaid valgupulbritüüpe, mis on saadud munavalgest. Seda võib kasutada nii enne kui ka pärast treeningut, kuid eksperdid soovitavad seda mitte võtta enne magamaminekut. Parim asi munavalgupulbris on kindlasti selle sisaldavate aminohapete hulk.

Riisiproteiinipulber: See valgupulber on ideaalne taimetoitlastele ja veganitele, kuid seda kasutavad aktiivselt ka inimesed, kes söövad ka liha ja loomseid tooteid. Riisivalk on saadud pruunist riisist ja on rikas aminohapete poolest ning sobib ideaalselt inimestele, kes on allergilised erinevate toiduainete suhtes ja kellel on laktoositalumatus. Riisivalk ei ole vees väga hästi lahustuv ja sobib seetõttu paremini smuutide ja muude roogade, näiteks pannkookide valmistamiseks.

Igal neist valgu liikidest on oma eelised, seega tuleks valgu valikul võtta arvesse treenituse taset, individuaalseid eelistusi ja keha erinevaid omadusi. Parema tulemuse saavutamiseks võite vaheldumisi kasutada eri tüüpi valgupulbreid - näiteks vadakuvalgu pulbrit päeval ja kaseiini enne magamaminekut.

CLA: vai šī taukskābe var jums palīdzēt notievēt?

Jūsų krepšelis

Liituge 35,000+ kliendiga Eestis, kes on Vitamins.ee abil oma füüsilist vormi muutnud.

Jūsų krepšelis šiuo metu tuščias

Jums turėtų patikti…

Jūsų norų sąrašas