Eiti į turinį
Meniu
Ieguvumi no E vitamīna lietošanas vīriešiem

E-vitamiini lisamise eelised meestel

E-vitamiin on oluline rasvlahustuv vitamiin, millel on antioksüdantsed omadused, mis aitavad kaitsta rakke vabade radikaalide kahjuliku mõju eest. E-vitamiini tüüpi, mida inimkeha saab kasutada, nimetatakse alfa-tokoferooliks. E-vitamiini leidub paljudes toiduainetes, sealhulgas täisteratoodetes, munades ja tumedates lehtköögiviljades. Parim viis saada piisavalt E-vitamiini on süüa tervislikku ja tasakaalustatud toitu, mis sisaldab rikkalikke selle antioksüdandi allikaid.

Tugevdab immuunsüsteemi

Antioksüdandid aitavad vältida rakkude kahjustusi, mida põhjustavad normaalse ainevahetuse käigus tekkivad toksiinid. E-vitamiin on võimas antioksüdant ja rasvlahustuv vitamiin. Üks viis, kuidas E-vitamiin toimib, on immuunsüsteemi funktsiooni tugevdamine. E-vitamiini suuremad annused on eriti tõhusad üle 65-aastastel meestel. On näidatud, et selles sihtrühmas vähendab regulaarne E-vitamiini lisamine ülemiste hingamisteede infektsioonide tekkeriski.

Aitab südamele

Riiklike Terviseinstituutide Toidu- ja Toitumisameti veebisaidi kohaselt on E-vitamiin tuntud oma antioksüdantsete omaduste ja võime poolest suurendada ensüüme, mis soodustavad prostatsükliini vabanemist arahhidoonhappe metabolismi kaudu, vähendades seeläbi trombotsüütide agregatsiooni, mis võib viia erinevate südame-veresoonkonna haiguste tekkimiseni.

See nõuab täiendavaid uuringuid, sest enamik uuringuid on seni keskendunud ainult E-vitamiini alfa-tokoferoolile, jättes kõrvale teised maksas töödeldavad vormid. Mõned neist uuringutest on veel pooleli, mõned on veel ebaselged, kuigi on märke, et piisav E-vitamiini tarbimine võib ennetada erinevate vereringeelundite haiguste tekkimist.

Rünnata vabu radikaale

Kuigi meile kõigile on soovitav teha rohkelt kehalist koormust, suureneb just kehalise aktiivsuse tõttu kahjulike vabade radikaalide hulk organismis. Need on ainevahetuse toksilised kõrvalsaadused, mis võivad rakkudes kuhjuda ja neid kahjustada. E-vitamiin on võimas antioksüdant, millel on võime neid vabu radikaale ära hoida.

Soodustab viljakust

On teada, et E-vitamiini puudus võib loomadel põhjustada viljatust. Kliinilist uuringut, mille käigus anti viljatutele meestele ja naistele 100-200 IU (rahvusvahelist ühikut) E-vitamiini päevas, arutatakse Michigani ülikooli tervishoiuosakonnas. Uuringu juhtiv arst tunnistas, et E-vitamiin vähendab organismis ringlevate vabade radikaalide põhjustatud spermarakkude kahjustusi. Ta teatas ka viljakuse suurenemisest pärast E-vitamiini toidulisandite võtmist iga päev ühe kuu jooksul. See uuring näitab ka oksüdatiivse stressi märkimisväärset vähenemist seemnerakkudes. Kuigi need tulemused on positiivsed, jõuti järeldusele, et on vaja täiendavaid uuringuid, et tõestada lõplikku seost viljakuse suurendamise ja E-vitamiini lisamise vahel.

10 iespaidīgi veselības ieguvumi no kokosriekstu eļļas
Kā maltodekstrīns var palīdzēt palielināt muskuļu masu?

Jūsų krepšelis

Liituge 35,000+ kliendiga Eestis, kes on Vitamins.ee abil oma füüsilist vormi muutnud.

Jūsų krepšelis šiuo metu tuščias

Jums turėtų patikti…

Jūsų norų sąrašas